צרו איתי קשר

הכנס פרטים ותענה בהקדם:

ספרים מומלצים

אני אוהבת ספרים. תמיד אהבתי. בילדותי הייתי שוקעת, צוללת לספרים במשך שעות. 

אספתי כאן כמה ספרים שבעיניי ספרים מעניינים ומרתקים, ואני שמחה לחלוק אותם אתכם.

האדם מחפש משמעות / ויקטור פרנקל

הספר מחולק לשני חלקים , החלק הראשון ויקטור פרנקל מתאר את חוויותיו בתקופת השואה שבהם עבר בין מחנות השמדה ומחנות עבודה ושרד . נקודת מבטו בתיאור זה היא לאו דווקא על הזוועות שעבר אלא על הפסיכולוגיה של האסיר במחנות. מתוך החוויה העמוקה שעבר הוא הסיק שאם לסבל הכי קשה יש משמעות אישית לאדם שעובר אותו – הוא יצלח ויתמודד עמו.

בחלק השני ויקטור פרנקל פורס את תורתו שנקראת לוגותיראפיה , בעצם היא הבסיס לכל הענף שנקרא פסיכולוגיה חיובית וביסודה מדברת על הצבת מטרות ויעדים כדרך לממש חיים מלאים ומספקים .

ובנימה אישית , ספר מעולה , ממוקד, המסביר הלך חשיבה מנקודת מבט מאוד מיוחדת . למרות הזוועות , ספר אופטימי ומעניין לחובבי הפסיכולוגיה .

11 אליפויות / פיל ג'קסון

פיל ג'קסון המאמן האגדי ב NBA שזכה ב11 אליפויות כשחקן וכמאמן שיקגו בולס והלייקרס . בספר פיל מתאר את דרך חשיבתו הייחודית שעזרת להתמודד עם משברים אינספור ועם שחקני כדורסל ענקיים עם אגו אפילו יותר גדול….

ובנימה אישית – ספר מעניין , ניתן ללמוד ממנו את הריכוז הנדרש ברמות הגבוהות של הספורט , היכולת שלו להתמודד עם משברים פשוט מעוררת השראה ….

דברים שהלוואי שידעתי בגיל 20 / טינה סיליג .

טינה סיליג , מנהלת תוכנית היזמות הטכנולוגית של אונ' סטנפורד מלמדת בספרה איך לחשוב מחוץ לקופסא, היא מביאה דוגמאות של אנשים שפעלו אחרת והגיעו לתוצאות מדהימות , היא מביאה דוגמאות לתרגילי חשיבה שהיא מבצעת עם הסטודנטים שלה והתוצאות שלהם.

ובנימה אישית – ספר מעולה , לעיתים מצאתי את עצמי מוחאת כפיים לפתרונות היצירתיים והמקוריים שהסטודנטים שלה העלו…גרם לי להרחבת נק' המבט שלי על אתגרים שדרשו פתרון יצירתי.

אבא עשיר אבא עני / רוברט קיוסאקי

אינספור מילים נכתבו על הספר הזה . המחבר שהיו לו 2 דמויות השראה – אביו האמיתי שהיה איש חינוך משכמו ומעלה ולמולו אביו "המאמץ " שהיה הגורו שלו ולימד אותו איך לנהל עסקים ולחשוב כאיש עסקים. בספרו , הוא מלמד בשפה פשוטה שמתאימה אפילו לילדים , איך לחפש הזדמנויות השקעה , איך לגרום לכסף לעבוד , מה ההבדל בין נכס להתחייבות וכו' והכל כתוב בשפה קלילה עם שפע דוגמאות.

ובנימה אישית – ספר חובה בכל בית גם לילדים וגם להורים.

כוחו של התת מודע / ד"ר ג'וזף מרפי

הספר מדבר על הכוח של החשיבה שלנו וההשפעה של המחשבות לנו והתפילות שלנו על המציאות אותה אנו חיים . כיצד דפוסי החשיבה שלנו מביאים לחיינו הזדמנויות גם שליליות וגם חיוביות בהתאם לדפוסים.

ובנימה אישית – כמאמינה גדולה שהמחשבה מייצרת מציאות הספר הזה בעיני הוא הדוגמה המעשית לאיך לשנות דפוסי חשיבה על מנת לייצר לנו מציאות רצויה וחיובית.

הנזיר שמכר את הפרארי שלו / רובין שארמה 

הקדוש הגולש והמנכ"ל / רובין שארמה

שני ספרים שכל כולם מוקדשים להעצמה אישית ולניפוץ תבניות חשיבה ישנות ולא רצויות ואימוץ מנהגים / הרגלים / דפוסי חשיבה חיוביים . בספר המחבר חולק איתנו את הפילוסופיה שלו ונק' המבט שלו על העולם .

ובנימה אישית – ספר קל לקריאה , חביב , מחזק השקפת עולם בנק' מסוימות …לחובבי הז'אנר…

נולדנו לרוץ / כריסטופר מקדוגל

בספר המחבר שהינו רץ מרוצי אולטרה מרתון מספר את סיפורו בעולם של הריצות הללו . כמו כן , הוא משלב את אמונתו הייחודית בנוגע לריצה ללא נעליים …. הוא מביא עובדות ומחקרים שתומכים באמונה זו , והספר כולו הינו המסע שלו לקראת המירוץ האולטימטיבי מול שבט שנחשב לשבט עם האצנים למרחקים ארוכים הכי טוב. בדרך הוא פוגש דמויות שונות וססגוניות לא פחות.

ובנימה אישית – עושה חשק להוריד נעליים ולהתחיל לרוץ …….

שלכם,

ענבל

 

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני